22
Lis

Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości znowu w jednej osobie? Zobaczcie jak było wg noweli ustawy o prokuraturze z 2009 roku – wspomnienia i podsumowanie

MS v PGCzytam doniesienia o zapowiadanym połączeniu dwóch, przez kilka ostatnich lat, odrębnych instytucji: Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. I przypomniała mi się dyskusja, jaka przetoczyła się dobrych kilka lat temu, gdy miała wejść w życie nowelizacja ustawy o prokuraturze, rozdzielająca te dwie funkcje.

W przystępnym  i przedstawiającym wnioski środowiska prokuratorskiego artykule red. E.Ivanowej: To będzie jak likwidacja paprotki. Prokuratura stanie się częścią rządu, na jej czele Zbigniew Ziobro… opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej, można przeczytać podsumowanie aktualnego stanu rzeczy.

Dla zainteresowanych z kolei mijającą już historią udostępniam za to swój własny tekst, z 2010 roku, gdzie zebrane uwagi zostały opublikowane pod przydługim tytułem: „Pozycja ustrojowa Ministra Sprawiedliwości i jego powiązanie z systemem organizacyjnym prokuratury po zmianach wprowadzonych z dniem 31 marca 2010 r.”

To taki mój „gratis” dla ciekawskich;-)

Tekst można pobrać lub przeczytać pod poniższym linkiem:

Pozycja ustrojowa Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego po nowelizacji MOrłowska

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: