26
styczeń

Dlaczego apelacja?

Przez dobrych kilka lat pełniłam obowiązki prokuratora w jednej z prokuratur rejonowych na północy Polski.

Przyszłam tam, jako młody asesor i mój ówczesny Szef – Prokurator Rejonowy, już na wstępie mnie poinformował, że moim zadaniem będzie pisanie apelacji. Wszystkich. Za wszystkich. W końcu miałam się na tym stanowisku dokształcać.. Jednostka to była niewielka. Licząc ze mną – sześciu prokuratorów. Można było więc zaryzykować twierdzenie, że będę pisała za wszystkich,  choć oczywiście jedna osoba wszystkiego by nie ogarnęła. Gdy mnie delegowano do innej jednostki – apelacje z macierzystej dowożono mi do domu. To prawdziwe wyróżnienie;-)  Dostawałam do pisania co „ciekawsze” .. 

Przyznam jednak otwarcie – lubiłam to. Lubiłam wgłębiać się w akta sprawy i śledząc tok rozumowania Sądu zastanawiać się: czy, a jeśli tak, to w którym miejscu i przez kogo popełniony został błąd. Apelacja była czekającą na rozwiązanie zagadką …

Ten blog nie odpowie na pytanie: „jak napisać apelację”. Zainteresowanych w tym zakresie odsyłam do Wzorca  i Materiału poglądowego – doskonałych publikacji na blogu Alice in Chains, prowadzonym przez wybitnego adwokata,  Mecenasa Macieja Burdę. Tak, tak, w tym zakresie pan Mecenas jest niezrównany,  a w jego stylu pisania można się niemal zakochać.

Blog będzie raczej luźnym zbiorem uwag i przemyśleń – zaproszeniem do wspólnego wgłębiania się w meandry postępowań różnorakich.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

dżon 31 stycznia, 2015 o 01:31

Pro..prooopro prokuku rarator tor torkakaaa
Ale wpadłem…

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Orłowskiej Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Orłowskiej z siedzibą w Sandomierzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem poczta@orlowskam.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: