20
lut

Nowy rozkład sądów – Sandomierz zostaje, Sucha Beskidzka znika?

Ruszył etap kosultacji społecznych przed planowanym przeorganizowaniem sądów. W tym tygodniu, jak donosi „Rzeczpospolita” projekt zostanie rozesłany m.in. do Krajowej Rady Sądownictwa i stowarzyszeń sędziowskich, Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Rady Radców Prawnych i in. Już teraz można go przeczytać i tutaj.

W planach Ministerstwa Sprawiedliwości jest likwidacja siedzib sądów rejonowych, w których zatrudnionych jest do 12 sędziów.  Z mapy sądów mają wg tego projektu „zniknąć” m.in. Sopot i Sucha Beskidzka. Trochę mi szkoda – Sopot był swego czasu moją wymarzoną lokalizacją.. .

Według oświadczeń twórców regulacji, proponowane zmiany w praktyce mają jednak polegać przede wszystkim na zmianie tytulatury, a tzw. likwidowane ośrodki pozostaną jako ośrodki zamiejscowe. Jaki będzie rzeczywisty wpływ zapowiadanych zmian dowiemy się już wkrótce – w życie mają wejść od 1 lipca 2012.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Orłowskiej Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Orłowskiej z siedzibą w Sandomierzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem poczta@orlowskam.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: