22
Lis

Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości znowu w jednej osobie? Zobaczcie jak było wg noweli ustawy o prokuraturze z 2009 roku – wspomnienia i podsumowanie

MS v PGCzytam doniesienia o zapowiadanym połączeniu dwóch, przez kilka ostatnich lat, odrębnych instytucji: Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. I przypomniała mi się dyskusja, jaka przetoczyła się dobrych kilka lat temu, gdy miała wejść w życie nowelizacja ustawy o prokuraturze, rozdzielająca te dwie funkcje.

W przystępnym  i przedstawiającym wnioski środowiska prokuratorskiego artykule red. E.Ivanowej: To będzie jak likwidacja paprotki. Prokuratura stanie się częścią rządu, na jej czele Zbigniew Ziobro… opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej, można przeczytać podsumowanie aktualnego stanu rzeczy.

Dla zainteresowanych z kolei mijającą już historią udostępniam za to swój własny tekst, z 2010 roku, gdzie zebrane uwagi zostały opublikowane pod przydługim tytułem: „Pozycja ustrojowa Ministra Sprawiedliwości i jego powiązanie z systemem organizacyjnym prokuratury po zmianach wprowadzonych z dniem 31 marca 2010 r.”

To taki mój „gratis” dla ciekawskich;-)

Tekst można pobrać lub przeczytać pod poniższym linkiem:

Pozycja ustrojowa Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego po nowelizacji MOrłowska

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Orłowskiej Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Orłowskiej z siedzibą w Sandomierzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria.morlowska@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: