30
maj

Uniewinnienie niesłusznie oskarżonego przedsiębiorcy

Bardzo lubię wygrywać. Kto zresztą tego nie lubi?


Ale ta sprawa jakoś szczególnie leżała mi na sercu. Zarzut oszustwa postawiony przedsiębiorcy, który ciężko pracuje i stara się swoje usługi wykonywać jak najlepiej, po prostu wzbudził moje emocje.


Zarzut opierał się wyłącznie na przypisaniu cudzego czynu mojemu Klientowi – na zasadzie współsprawstwa.


I oto we czwartek, 27.05.2021 roku zapadł wyrok uniewinniający.


„Postawione zarzuty są kuriozalne i absurdalne. Prokuratura w żaden sposób nie przedstawiła przeciwdowodów do złożonych wyjaśnień oskarżonego” – oto mały urywek z ustnego uzasadnienia Sądu.


Uniewinnienie to zawsze duża rzecz. I zawsze niesamowicie cieszy.
Tym bardziej, gdy wygrywają nasi Klienci:)


Wyrazy uszanowania dla Sądu za słuszny i sprawiedliwy wyrok.

Jednocześnie dziękuję Pani Mecenas Karolinie Pazdan z Kancelaria Adwokacka Adwokat mgr Karolina Pazdan Mielec za profesjonalne zastępstwo substytucyjne w tej sprawie:)

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

ewela 23 grudnia, 2021 o 12:20

ciekawy wpis…..

kasia 17 marca, 2023 o 14:47

ciekaw

Marcelina 17 marca, 2023 o 14:51

Teraz jest naprawdę sporo takich spraw odnośnie niesłusznego skazania przedsiębiorców. My z mężem również prowadzimy dobrze prosperującą firmę zajmującą się projektowaniem maszyn także wiem co to znaczy. Już nie raz spotkaliśmy się z klientami w sądzie ale zawsze wygrywamy.

JoannaS 21 kwietnia, 2023 o 08:32

Niestety czasem tak bywa zakładasz firmę myśląc że wszystko będzie szło po twojej myśli a jednak tak nie jest. Sama mam firmę i różnie bywa raz jest lepiej raz gorzej. Jednak staram się ją prowadzić najlepiej jak potrafię. Często udoskonalam różnymi programami ciekawymi.

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Orłowskiej Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Orłowskiej z siedzibą w Sandomierzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem poczta@orlowskam.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: