Czy ktoś z Czytających ten tekst skorzystał w tym roku z tzw. „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”?
Właśnie się skończył. Planowo odbył się w dniach od 23 lutego do 28 lutego.
Zainteresowani mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, wyłonionych w ramach projektu „Wzmacnianie pozycji pokrzywdzonych przestępstwem i umocnienie pozycji świadka”oraz podmiotów, które otrzymały dotację w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Listę wszystkich Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem można pobrać tutaj: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem OPOPP_tabelka
Informacji prawnej udzielali adwokaci i radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, a także kuratorzy sądowi i komornicy. Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem mogły uzyskać pomoc psychologiczną.
W organizację „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” włączyły się (wymienione w kolejności alfabetycznej): Naczelna Rada Adwokacka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Kuratorów, Krajowa Rada Notarialna, Krajowa Rada Radców Prawnych, Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Dziecka, oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.
To tyle suchych i takich, trochę medialnych faktów.
Z mojego punktu widzenia – przestępstwa zdarzają chyba nieco częściej i pokrzywdzeni przestępstwami potrzebują tej pomocy każdego dnia. Nie tylko w Tygodniu Pomocy..
Ale trzeba też pamiętać, że instytucje powołane do udzielania pomocy również funkcjonują na co dzień. Do najbliższej jednostki prokuratury zawsze można się udać i złożyć zawiadomienie o przestępstwie dyżurnemu prokuratorowi.
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }
{ 2 trackbacki }