2
mar

Tydzień pomocy ofiarom przestępstw

plakat-pokrzywdzeni-2015Czy ktoś z Czytających ten tekst  skorzystał w tym roku z tzw. „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”?

Właśnie się skończył. Planowo odbył się w dniach od 23 lutego do 28 lutego.

Zainteresowani mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, wyłonionych w ramach projektu „Wzmacnianie pozycji pokrzywdzonych przestępstwem i umocnienie pozycji świadka”oraz podmiotów, które otrzymały dotację w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Listę wszystkich Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem można pobrać tutaj: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem OPOPP_tabelka

Informacji prawnej udzielali adwokaci i radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, a także kuratorzy sądowi i komornicy. Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem mogły uzyskać pomoc psychologiczną.

W organizację „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” włączyły się (wymienione w kolejności alfabetycznej): Naczelna Rada Adwokacka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Kuratorów, Krajowa Rada Notarialna, Krajowa Rada Radców Prawnych, Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Dziecka, oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

To tyle suchych i takich, trochę medialnych faktów.

Z mojego punktu widzenia – przestępstwa zdarzają chyba nieco częściej i pokrzywdzeni przestępstwami potrzebują tej pomocy każdego dnia. Nie tylko w Tygodniu Pomocy..

Ale trzeba też pamiętać, że instytucje powołane do udzielania pomocy również funkcjonują na co dzień. Do najbliższej jednostki prokuratury zawsze można się udać i złożyć zawiadomienie o przestępstwie dyżurnemu prokuratorowi.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Orłowskiej Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Orłowskiej z siedzibą w Sandomierzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem poczta@orlowskam.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

{ 2 trackbacki }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: